Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj


Gost

#576

2015-04-18 15:33

Zato što svaki roditelj zdrave svijesti ima pravo odlučitu da li će cijepiti svoje dijete a ne drugi!!!

Gost

#577

2015-04-18 15:54

Roditelji trebaju imati pravo na izbor!

Gost

#578

2015-04-18 15:59

Kao roditelji odgovorni smo za svoju djecu. Jedno moje dijete razboljelo se poslije cijepljenja.Ja to tada,prije trideset godina,nisam povezivala sa cijepljenjem.Promišljajući o svemu što se tada događalo,sa sadašnjim spoznajama i znanjem 99,9%sigurna sam da su tadašnji zdravstveni problemi bili posljedica cijepljenja. Osim toga ako u razvijenim zemljama Evrope cijepljenje nije obavezno zašto bi bilo u Hrvatsko?




Gost

#579

2015-04-18 16:21

Moja kcerka je cijepljena dok je moj sin primio samo prvo cijepivo sa nekih 3-4 mjeseca. Nedugo nakon toga primjecujemo pojavu dermatitisa. Pri svakom padu imuniteta crvenilo se pojavljuje po licu i vratu. Kako znamo da se tijelo bori prilikom dobivanja cjepiva te je moguca i temperatura ne zelim riskirati zdravlje svoga djeteta sa koktelima iz cjepiva.

Gost

#580

2015-04-18 16:45

svaki roditelj ima pravo da odgaja i brine se o djetetovom zdravlju najbolje sto zna.a ne da o tome odlucuje drzava. i sam sam dobio ljek prije mnogo godina od kojeg sam u 10 dana izgubio 15 kg i nikad se nisam oporavio od toga, a ljek je bio za gnojnu anginu.poslije je taj ljek povucen.

Gost

#581

2015-04-18 16:47

Prvenstveno zbog dobrobiti naše djece!
U obitelji imamo dvoje oboljele djece od cjepiva!!!!

Gost

#582

2015-04-18 17:46

dosta više trovanja naše djece

Gost

#583

2015-04-18 18:31

lose iskustvo cjepljenjem vlastite djece npr kcer mi je cjepljena protiv hripavca da bi nakon cjepljenja dobila hripavac i jedva prezivjela

Gost

#584

2015-04-18 18:48

Smatram da roditelj ima pravo sam procijeniti što je za njegovo dijete dobro, država bi trebala biti zaštita slobode i blagostanja svakog državljanina.
Osim toga ako su oni koji su cijepljeni zaštičeni, necijepljeni ih ne ugrožavaju. Ako su cijepljeni ugroženi, znači da cjepivo ne koristi, te su uzalud cijepljeni. I u prvom i u drugom slučaju obavezno cijepljenje je nelogično i glupo.
Ako je u nekoj zemlji ukinuto obavezno cijepljenje, i nakon toga istraživanje pokaže da sesmanjio broj djece oboljele od alergija i autizma proporcionalno s brojem necijepljene djece, nije li to indirektni dokaz da cjepiva izazivaju tako teške probleme djeci. To je za mene mučenje djece, ona svakodnevno trpe zbog cijepljenja, i to mnogo više nego da prebole koju dječju bolest.

Gost

#585

2015-04-18 18:54

Dijeca poslije cijepljenja razbole se i umru aroditelji nedobiju pravu informaciju od čega se razbolilo i ostalo invalid ili je umrlo.

Gost

#586

2015-04-18 19:36

smatram da se zdrava djeca ne trebaju cjepiti nekakvim cjepivima sto javnost uopce nije upoznata za cega sluze .. roditelji pretezno niti neznaju za cega im djeca dobivaju cjepiva ali pristaju na to jer tako zakon nalaze.. ima puno djece koja su umrla nakon cjepiva a doktori peru ruke i nitko nije kriv na zalost tako je kod nas i mislim da se tome treba stati na kraj

Gost

#587

2015-04-18 19:42

Moja djeca su cijepljena jer nekad nisam imala toliko inf. o cjepivima kao danas. Ne želim da moja unučad budu nečiji pokusni kunići. Želim da moja djeca imaju pravo na odluku -šta je najbolje za njihovo dijete.

Gost

#588

2015-04-18 20:44

Potpisao sam Peticiju za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj zbog toga što je previše od države da se miješa i tamo gdje joj uopće nije mjesto...

Gost

#589

2015-04-18 21:39

Ako smo dozvolili da nam životinje cijepite i čipirate zar moramo dozvoliti da nam isto radite s djecom.

Gost

#590

2015-04-18 22:08

Bila sam kod jedne pedijatrice, koja me je "izbacila" iz njezine ordinacije, jer sam bila protiv jednog "dobrovoljnog" cijepljenja mojega dijeteta. Navodno su postojala "obavezna" i "dobrovoljna" cijepiva. Kada sam pronašla drugoga pedijatra, onda su odjednom navodno sva cijepiva bila "dobrovoljna". Stvar se odvijala u Njemačkoj. Mislim da neki liječnici dobivaju proviziju od cijepljenja i da se u puno slučajeva radi samo o profitu na osnovu neinformiranih roditelja koji žele svojoj djeci "najbolje".

Gost

#591

2015-04-18 22:59

Zato što mislim da bez maksimalnih informacija o cjepivu se djeca nebi trebala cijepiti i čak nakon toga bi trebali samo roditelji donijeti odluku hoće li svoje dijete cijepiti ili ne!!!

Gost

#592

2015-04-18 23:19

Za slobodu izbora!!

Gost

#593

2015-04-18 23:52

Spasimo nasu djecu od neumoljivog sustava. Imajmo toliko snage da se borimo jer ako nebudemo onda nismo ni zasluzili da imamo djecu. Mozemo mi to

Gost

#594

2015-04-19 06:38

Postovani,

ja sam svoje dijete cijepila obveznim cjepivima ali zelim da se drzava prestane mijesati u odluke roditelja i preuzme odgovornost ako se vec zakonima i umijesa. Jer ni jedan roditelj ako nije cijepio dijete nece traziti odgovornost drzave ili doktora ako se zbog navedenog nesto djetetu dogodi ali drzava u istom slucaju nece preuzeti odgovornost, sto je razlog mog potpisa.

S potovanjem,

Gost

#595

2015-04-19 06:59

Pravo na izbor cijepiti ili ne...

Gost

#596

2015-04-19 07:46

Jer smatram da dokle god nitko nije odgovoran za posljedice nuspojava cjepiva se nikoga ne smije niti prisiliti da bude cijepljen.

Gost

#597

2015-04-19 08:00

Iman tri cure odrasle,i niti jednu nisam cjepila jer sam osjećala kao da ću svoju dječu izgubiti,imam takvo ružno iskusvo sa lječnicima od Šibenika do Zagreba,od kojeg su oni svi krivi danas imam ínvalidnu curu ,29 god,zato zahvaljujem svima al imam unuku danas i neželimn je cjepiti,hvala ali nedaj Bože otrove unosíti u dite,hvala.

Gost

#598

2015-04-19 10:31

U mojoj neposrednoj blizini znam za 3 slučaja u kojima su cijepljena djeca nastradala, jedan od slučajeva je i moja sestra, a nitko ne snosi odgovornost za nanesenu štetu toj djeci!

Gost

#599

2015-04-19 11:40

Nakon cijepljenja unučice protiv menigitisa (zaušnjaka), dobila teški menigitis da je završila u bolnici. Htjeli je vezati za krevetić, jer osoblje ne stignu i nema ih toliko da mogu kontrolirati svu djecu u bolnici ... pa je snaha bila dva dana i dvije noći u bolnici pored djeteta da je ne vežu. Nakon toga dobili račun za dva dana boravka za snahu ... da ne pričam koja su im u tom trenu bila primanja i kako su preživjeli nakon plačanja računa... ali sretni da im je dijete preživjelo bolest... previše sam takvih slučajeva čula...

Gost

#600

2015-04-19 11:58

Zbog toga što mi je dijete prije puno godina, nakon primljenog cjepiva -ospice-mums imalo takve jezive nuspojave da je završilo u bolnici i skoro mu je otkazala gušterača i jetra. Nikad mjerodavni priznali da je od cjepiva.