Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#301

2016-02-18 15:12

Potpisala sam peticiju zbog toga sto sam na vlastitoj koži osjetila bešćutnost doktora i stažistice koja si je uzela za pravo da se malo igra i vježba na meni (2h) prilikom moje prve trudnoce koja je nazalost rezultirala spontanim, bez nadzora odgovornog lijecnika koji je smatrao da je ionako se nemam vise cemu nadati..
Nakon dvosatnog mrcvarenja, bezcutnosti, i na kraj krajeva potpune odsutnosti ikakve empatije, odvedena sam hitno na kiretazu bez anestezije ( osim lokalne- lidokain) i zahvat je obavljen tako da sam 2 puta izgubila svijest ali njima se zurilo ..
Pri tom je sestra cijelo vrijeme urlala na mene da nista ne diram jer je sce sterilno i u jednom trenutku me je cak i udarila po ruci.
Nakon toga su me 30 min drzali u nekakvoj sobi i pustili kuci bez da mi se itko obratio.
Tek sutradan pravovaljanom intervencijom mog gin sam dobila antibiotik.. To je ukratko..

Gost

#302

2016-02-18 15:15

Zato da se ovakve stvari kao ovaj slucaj u Vinkovcima prestanu dogadjati

Gost

#303

2016-02-18 15:21

Zato sto su odr.lijecnici te sestre needucirani i trudnice kojie su prosle interferon..izlhecile se od hepatitisa c..koji se moze prenjet samo ako stavimo drito krv.na krv.ili spolno i to ne 100 posto..oni se uzasno ponasaju prema tim trudnicama..diskriminacija..ostavljaju ih satima...diraju ih kaa da su od neznam cega..a te zene su ciste i uredne..i onda to trebaju dozivjet.Dno dna

Gost

#304

2016-02-18 15:25

Potpisala sam peticiju jer sam rodila u Vinkovačkoj bolnici!jako loše sam prošla ..na odjelu u horor hodniku ..radjala..nikog nije bilo!naišla je jedna sestra i pitala sta mi je??jedva sam odgovorila da ću rodit.ddadoše mi normabel..da se smirim..haha ..za 10min sam završila u radjaoni ..i rodila.moglo je to bit i na hodniku..zamalo...zbog tog se bojim ..ostao je strah ..kako se odlučiti za drugo dete?

Zivot

#305

2016-02-18 15:27

Zbog doskriminacije..u ime majki koje mozda nemaju internet..Majke koje su prebolile hepatitis c.Lijecnici se trebaju educirat i sestre....Ne znaju ni kako se mogi zarazit.Jos im zenice i kazu a ne moraju..Stavljaju ih u posebnu sobu....cekaju satima..naprave takav razmjestaj..Custe su..uredne...i nije ok.nije..previse luta sam to cula..Jos im u vreci za smece napisu Velikim slovima HEPATITIS C.I DONESU JELO.ONO DNO DNA 


Gost

#306

2016-02-18 15:53

Zato jer sam prije 11 godina rodila u Koprivnickom rodilistu, sa 17 godina, slusala ponizavanja od strane pojedinih sestara i jako grubo i nasilno sivanje od strane dr Cika koji je sada vec u mirovini

Gost

#307

2016-02-18 16:01

Za redovnu kontrolu svih rodilišta.

Gost

#308

2016-02-18 16:02

Voljela bih nadzor naših doktora,babica i medicinskih sestara jer olako prihvacaju svoj posao i tretiraju nas kao sljam dok smo pod njihovom skrbi .Da ne prićam o uvrijedama kad ides u rađaonu i kad te najvise strah svega oni pogoršaju umjesto da su utjeha i profesionalnost na djelu

Gost

#309

2016-02-18 16:11

Jer sam i sama spavala na krvavim plahtama, jer sam trpjela uvrede sestara zbog dojenja, a porod je bio strašan. Dijete mi je zamalo umrlo, skoro se ugušila u krvi i plodnoj vodi, zahvaljujući čistačici, došle su sestre koje su do tada pile kavu.

Gost

#310

2016-02-18 16:11

Potpisala sam je jer sam i ja imala neugodna iskustva pri svojim porodima, doduše dosta davno ali nešto treba mijenjati definitivno jer stanje se ne popravlja nego stagnira. Da ne kažem i pogoršava.

Gost

#311

2016-02-18 16:16

Potpisala sam jer sam i sama imala traumaticno iskustvo u splitskom rodilistu gdje sam umalo izgubila bebu u 38 tj. trudnoce. Razlog naravno ljecnicka pogreska ali ipak ,samo zahvaljujuci dragom Bogu i dr.Bosnjak s neonatologije zivi smo i zdravi.
Pozz

Gost

#312

2016-02-18 16:26

Zato što tri dana u rodilištu u Splitu. umjesto kao tri najljepša dana, pamtim samo po najgorem.

Gost

#313

2016-02-18 16:35

Radi nehumanog ponašanja ginekologa prema rodiljama,prisiljavanje na lažanje na stolu od samog početka,posebno ležanja na lijevom boku,prislinog dripa,nepotrebnog rezanja i sivanja TEK nakon sat vremana(nakon hlađenja);žene ostavljanju često same u radjaoni,po cijele dane provedeš u radjaoni ležeći žedan i vapiš za kapljicom vode,a onda ti babica iscjedi gazu i da ti da mazes usne s polusuhom gazom-(uzas,jer ti ne daju da pijes) izivljavanja na pacijenticama, nedostatka ljudskosti , tople riječi podrške, ležanja danima na krvavim plahtama u sobi.

Nedaj Bože da te trudovi uhvate po noći pa da dodjes u bolnicu,jao tebi. Ostave te samu na stolu,a njih ni pod razno,spavaju i odmaraju u svojim sobama i pred vizitu se pojave,dok ti "umireš" što od bolova ,što od straha sam u rađaoni.

O dojenju da ne pričam-u svakoj sobi  stoje plakati na kojima piše "prve tri su najvažnije",...da bi mi tko od babica pokazao,pokazivale su mi i učile me viserotkinje koje su ležale pokraj mene u sobi.

O traumama i strahovima koje su nakon prvog poroda ostala duboko u meni, ne razmišljam o drugom dijetetu.Zalosno!

Većina ih nosi status prijatelj djece.Bolje da stave prefiks ispred ne,(NEPRIJATELJ)jer o traumama koje žena proživi i posljedicama s kojima se kasnije nosi ostaju za cijeli život. Za mene  i moju obitelj- ja sam nečije dijete,majka,žena...,a za njih sam samo jedan broj u prolazu.

U Novoj Gradiški često moraš imati Boga za ujaka ili bar poznavati  i bar jednu čistačicu ili da imas sreće da ti je netko zaposlenik bolnice,da bi se prema tebi uljudno ophodili.

Vratimo dostojanstvo ženama-majkama!


Gost

#314

2016-02-18 16:35

u Varaždinskoj bolnici treba pod hitno kontrola

Gost

#315

2016-02-18 16:39

Zašto? zato da se ovakve stvari nikada više ne dogode niti jednoj majci i da onaj tko nezna raditi ili glumi svevišnjega bude izbačen za sva vremaena. Naravno, i kažnjen/a.

Gost

#316

2016-02-18 16:43

Sretna sam što imam pored sebe ovo predivno biće nakon poroda koji je bio grozan zbog babice i doktorice koje su omogucile da bude takav. O sestrama sve najbolje. Nadam se da ce doci kraj takvom ponasanju i neprofesionalnosti.

Gost

#317

2016-02-18 16:48

Za dostojanstven porod svim buducim majkama...

Gost

#318

2016-02-18 17:04

Zbog sve vise istupa u javnost rodilja koje su neprimjereno tretirane u rodilištu i medicinskog osoblja koje zbog toga nije sankcionirano

Gost

#319

2016-02-18 17:14

Jer sam i sama rodila u vinkovcima.nemam losa iskustva s dr. Ali s bolnickim uvjetima da.

Gost

#320

2016-02-18 17:15

Prosla sam dovoljno na prvom porodu od dr. Mihovila Jeramaza u Metkovicu. Srecom moje dijete je zivo. Zato sam drugo dijete radjala u Dubrovniku, dr. Dzenis Jelcic i ostali doktori i babice su bile divne. Hvala

Gost

#321

2016-02-18 17:25

Jer zelim da svaka zena dobije svu potrebnu paznju i vrhunsku zdravstvenu skrb, da se nicim ne narusi njeno dostojanstvo i da se prema njoj odnose s postovanjem te da uvjeti u rodilistima budu na najvisem mogucem nivou u svakom pogledu. Grozim se prica poput ove iz vinkovackog rodilista.

Gost

#322

2016-02-18 17:52

Za sve moje prijateljice koje jos nisu prosle porod da ih docekaju uvjeti bolji nego nas koje smo to iskusile.

Gost

#323

2016-02-18 18:00

#240: am - Re:  

 moj porod u splitskom rodilištu je bio za poželjeti, ali ne znam je li zbog toga što je taj dan dr.koja mi je privatno vodila trudnocu bila dezurna ili bi tako bilo i bez nje. U 42 tt.stavljena na drip bez svojih trudova, otvorna 1 prst i kao prvorotkinja rodila u roku 3 h. Na odjelu super sestre. Jedino što malo mijenjaju bebe i pozeljno je donijeti svoje pelene i to sam raditi, ali naravno nisu to sve majke u stanju. Ja sam bila iako sam bila poprilicno sivana. Potpisujem zato sto me ceka drugi porod za koji mjesec i ne bih htjela da moje dobro iskustvo ovisi o tome koji dr.ili doktorica je dezurna taj dan


Gost

#324

2016-02-18 18:54

Svaka cast..ovo bi trebalo uvesti u sva porodilista ne samo u RH nego i u zemljama u okruzenju, svugdje se iste stvari nazalost desavaju!

Gost

#325

2016-02-18 18:56

Jer sam i ja imala loša iskustva sa sestrama na odjelu. Ne kažem za sve al nekima zaista nije mjesto tamo. Ježim se kada se sjetim nekih izjava u danima kada je žena najosjetljivija i treba joj pomoć i podrška.