Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH


Gost

/ #93

2016-02-17 19:09

Peticiju sam potpisala iz razloga što sam doživjela jako loše ponašanje liječnika koji su vodili porod. Rodilište u Koprivnici. Od vikanja pri samom dolasku jer nisam imala klasnicku trudnicku knjizicu vec eklektronsku,da nemam trudnicke papirologije,do komentara da sta stenjem jel znam da sam dosla rodit i kaj sam radila devet mjeseci da neznam kaj me ceka.(da napomenem prvi porod je u pitanju),zatim ignoriranje na bilo kijw moje postavljeno pitanje. Zatim forsiranja prirodnog poroda na dripu gdje sam bila cak i na kisik bila prikljucena i buncat pocela od bolova pa do na kraju hitnog carskog reza kad su djetetu počeli otkucaji srca padat jer se dijete spustilo i guralo van a ja nisam otvorena uopce bila. Dijete se nagutalo plodne vode i to ukakane tijekom njihovog forsiranja prirodnog porodaja. Zbog nepaznje i nemara prilikom carskog reza nisu mi izvadili cijelu posteljicu pa sam zajedno s djetetom provela dodatnih skoro mjesec dana u bolnici jer sam zahvaljujući nemaru i nepažnji dobila sepsu. Zaleci se na jake bolove u predjelu trbuha nakon carskog dobila sam protupitanje??? Pa mozda vas je neko porezal malo???? I tak sam poslana kuci gdje apsolutno nista nisam mogla sama zbog nesnosljivih bolova. Igoriranje moje zalbe na konstantnu nepodnosljivu bol trajalo je do trenutka kad nisam zavrsila hitno smjestena u bolnici u bunilu eznajuc kajse dogada samnom i oko mene. Do zadnjeg dana boravka nitko od lijecnika nije htio,odnosno znao kako su govorili od cega imam temperaturu i bolove,mozda bubreg mozda upala mokracih kanala i takve nebuloze.nist konkretno. dok nisamdobila otpusno pismo u kojem je kao razlig navedena sepsa. Kljukana sam lijekovima za ciscenje i raznoranim antibioticima bez ikakvog objasnjenja zasto ih primam, napominjem da mi je dijete svo vrijem bilo na prsima jer sam dojila. Dijete je znaci preko mojeg mlijeka dobivalo nepotrebne antibiotike i tkozna jos sta sve ne umjesto da su je skinuli sa prsa za vrijeme mog lijecenja. Ali neide to tako jer tamo se uzasno drzi do dojenja i to isforsiranog k tome jos i nezdravog u ovom slucaju. Dijete je u meduvremenu dobilo rota virus dok je boravila na pedijatriji tako da je boravak u tom smetlistu jos dulje produzen. Najgore iskustvo u zivotu. Nesto cemu se veselis pretvori se u horor. Postavlja se pitanje gdje je nestala ljudskost i suosjecanje u ljudima koji su ti najblizi tokom takvog isusktva i od kojih ocekujes da ce ti pomoc i ohrabrit te u tim trenucima. Toga nema dobijes samo okretanje ocima ignoriranje i omalovazavajuce kometare. Dok se ljudi ne promjene i njihov pristup nece se nista promjeniti. Danas samo zahvaljujem bogu sto smo dijete iv ja ostale zive. Peticiju potpisujem jer vjerujem da ima jos mnogo slucajeva u kojima su zene dozivjele traumaticna i bolna iskustva a nismo sve spremne izaci u javnost s time sto nam se izdogadalo jer kod nas su ovakvi pojedinacni slucajevi borbe s vjetrenjacama. Smatram da svi trebamo stat u stranu majke i najnovijeg slucaja nemara i da se kontrole pojedinih bolnica i doktora moraju svakako provesti.