Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH


Gost

/ #340

2016-02-18 21:45

Zato sto smatram da se I u osijek ponasaju kao kreteni prema zenama pri porodu.
Meni su na drugom porodu ostavili komad posteljice u maternici. Nadobudna sestra/Babica ili kogod da vadi posteljicu kAda ju je povukla van, sva je ljuta bila I psovala jer ju je moja posteljica poprskala po odori kada ju je vukla, a ja onakva jadna nakon poroda, jos se njoj kao ispričavam sto ju je poprskala. Na moje zapomaganje u hodniku nakon poroda, da me I dalje jako boli, nitko nije reagirao, a cistacica, kAda je bila u prolazu, kAda sam ju zamolila da mi zove sestru, samo mi je rekla: a sta bi vi, da vas uopce ne boli? Cinicnim glasom I otisla je bez da mi je zvala sestru.u viziti me 5 dana nitko nije pregledao zasto me boli, samo ono masovno širenje nogu u sobi, normalno je kao da boli ( kao da nisam prije vec jedno rodila). Nakon 3 tjedna dijete mi je zavrsilo u bolnici zbog krvi u stolici. Ja kao majka dojilja sam mogla gore boraviti. Svaki put kad bi dosla dolje da podojim dijete, iz mene bi nakon toga ispadali ugrusci krvi toliko veliki, izgledalo je kao neki organ. KAda sam sestrama s odjela plakajuc pricala da ne stignem do gore bez da zamnom ostane trag krvi, sve su me odpilile kao: Vi ste ovdje Samo zbog djeteta I nemate nikakvo pravo na lijecenje. Ako ste bolesni idite svom lijecniku.
Nakon 4 dana me je jedna starija sestra upitala zasto placem dok sam dojila bebu. Sve sam joj ispricala. Po hitnom postupku me poslala dolje na ginekologiju gdje su ustanovili da imam posteljice u maternici 3x3cm. Hitno na ciscenje. Dr. Je rekao da se cudi sto sam ziva, da jos nisam dobila sepsu. Zivot mi je spasio penicillin koji sam pila zbog prehlade odmah nakon poroda.
Niti ta nadobudna sestra, niti babica, nikada nisu saznale da je dvoje male djece zbog njihove pogreške ostalo skoro bez majke, a jedan mladić bez svoje supruge, s dvoje djece. Zasto? Zbog njihove nemarnosti, zbog njihovog "neda mi se", jer sam im tamo bila samo broj a ne covijek pacijent?Jer nikakve posljedice po njima nemaju njihove pogreske, nece dobiti suspenziju, nitko ih nije ni upozorio na to sta su napravile, pa da bar kod drugih rodilja ubuduće bolje pripaze. Sta se dogodi običnom smrtniku kad nesto jako zezne na poslu? U dobrom slučaju Skine im se s plaće propust, a mogli bi i otkaz dobiti. A oni? Nista! Kao desi se, i oni griješe.Molim! Pa nije to kila kruha koju ti je prodavačica u pekari krivo prodala, umjesto bijelog, crni. Pa to su ljudski životi a njihovi postupci kroje ljudima sudbinu. Hvala Bogu dragome da je onu dragu sestru prosvijetlio, doživotno cu joj biti zahvalna, da nije bilo nje,moja djeca bi danas bila bez majke....
Treba uvesti kontrole, ali one prave, bez najave...
E tek onda ce se nesto promjeniti....
Toliko divnih ljudi na birou, toliko divnih ljudi odlazi iz hrvatske, koji bi radili i dušom i tijelom a mi držimo ovdje ljude, kojima nije u cilju vise biti liječnik, misle da su Bog i batina i da im nitko nista ne moze. To se mora promjeniti!
Kad odem na dežurstvo usred noci jel mi mami nije dobro, izvadili krv, kao nalaz se čeka sat vremena. Kontam ok, do 2h. U pet sati ujutro kucam na vrata da pitam tko je ovdje lud. Žena od bolova ne moze vise sjediti, a one ne smiju probuditi doktora dok se ne skupi par pacijenata? Molim? Pa za sta mi plaćamo ovo zdravstvo? Zar stvarno misle da Dr. U njemackoj u noćnoj spava dok mu se placa noćni rad i pacijenti sjede vani? Naravno da ne. To ima samo u lijepoj našoj...